demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
30.06.2005 World Drug Report 2005

Úřad OSN pro prevenci drog a kontrolu kriminality (UNODC - United Nations Office on Drugs and Crime) zveřejnil ve Vídni zprávu o konzumaci drog ve světě World Drug Report 2005. Podle materiálu užilo v posledních 12 měsících drogu přibližně 200 milionů obyvatel, tj. 5 % světové populace ve věku 15-64 let.

Nejrozšířenější je užívání marihuany a hašiše, počet uživatelů canabinoidů činil 161 milionů, tj. 4 % osob ve věku 15-64 let. Zpráva dále přináší informace o vývoji světového trhu s drogami, odhady ilegálního prodeje, věnuje se problematice HIV/AIDS ve vztahu k drogám a řadu dalších informací týkajících se produkce, spotřeby či cen ilegálních návykových látek.

 

 


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum