demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187797

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
13.07.2005 Analýza povinného spoření v důchodových systémech

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí vydal novou výzkumnou zprávu Analýza povinného spoření zavedeného v zahraničních důchodových systémech (Martin Holub, Štěpánka Pollnerová, Milan Šlapák). Zpráva popisuje zkušenosti pěti států, které v rámci penzijního pojištění zavedly povinné fondové spoření.

Práce se zabývá vedle Chile, které systém povinného spoření do fondů zavedlo jako první (v roce 1981), nám bližšími evropskými státy, jejichž zkušenosti by podle autorů publikace mohly být velkým přínosem, pokud by se Česká republika rozhodla vydat při penzijní reformě tímto směrem. Z tranzitivních zemí střední a východní Evropy byly do práce zařazeny Maďarsko (zavedlo nový systém v roce 1998), Polsko (1999) a Estonsko (2002), které mají své důchodové systémy založeny na kombinaci průběžného a fondového pilíře. Jako příklad modelu, ve kterém je druhý pilíř organizován na základě zaměstnaneckých povinných fondů, bylo zvoleno Švýcarsko (nejstarší představitel kombinovaného systému důchodového zabezpečením v Evropě).


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum