demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
14.07.2005 Soutež o nejlepší firmu s rovnými příležitostmi

Gender Studies, o.p.s. ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí vyhlašuje nový ročník Soutěže o nejlepší firmu s rovnými příležitostmi pro ženy a muže v České republice. Uzávěrka přihlášek je 18. září 2005.

Cílem soutěže je ocenit firmy, které vedou programy prosazující rovné příležitosti pro ženy a muže, upozornit na pozitivní vliv těchto specifických programů na prosperitu podniků a propagovat rovnost příležitostí u nejširší veřejnosti.

Sledovanými oblastmi jsou:

  • firemní prostředí: možnost flexibilní pracovní doby a role rovných příležitostí pro ženy a muže v rámci firemní kultury
  • postavení žen ve firmě: podíl žen ve firmě a struktura pracovních pozic žen a mužů
  • postavení žen v řídících pozicích: speciální programy zaměřené na profesionální rozvoj žen

Vítěze soutěže, kteří budou vyhlášeni na konferenci Role rovných příležitostí v prosperitě podniku v listopadu 2005 , vybere odborná porota složená z odborníků a odbornic v oblasti rozvoje lidských zdrojů, rovných příležitostí a manažerů/manažerek se zkušenostmi z řídících pozic.

V minulém ročníku se na prvním místě umístila firma IBM ČR, na druhém Hewlett-Packard a na třetím Procter and Gamble. V kategorii malé a střední firmy získala cenu redakce týdeníku Respekt, R-Presse, spol. s.r.o. Speciální cenu za dobrý start získala firma AirProducts, s.r.o.

Více inforamcí naleznete zde.

 

 


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum