demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87509

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
12.08.2005 Statistický lexikon obcí na CD-ROMu

Český statistický úřad vydal nový Statistický lexikon obcí (v pořadí třináctý od roku 1869) poprvé v elektronické podobě. Elektronická podoba lexikonu umožňuje v tomto oficiálním seznamu obcí snadno získat údaje nejenom za příslušnou obec ale i její části. Obce jsou přitom, v souladu s platnou územní strukturou státu k 1.lednu 2005, řazeny podle krajů a okresů.

Lexikon poskytuje vybrané primární údaje o 6 248 obcích České republiky, včetně základních dat za 11 468 částí obcí. Součástí publikace je i seznam všech územních změn obcí a částí obcí v období od 1.1.1993 do 1.1.2005. Kromě statistických údajů obsahuje příslušné heslo za každou obec dále informace o příslušnosti dotyčné obce k obci s rozšířenou působností, k pověřenému obecnímu úřadu a k matričnímu a stavebnímu úřadu. U každé obce je rovněž uvedena její výměra v hektarech a u všech obcí i jejich částí je k dispozici poštovní směrovací číslo.

K rychlému zjištění dat za příslušné subjekty územní struktury - obce, části obce, základní sídelní jednotky (ZSJ) je uzpůsoben celý rozsáhlý abecední rejstřík zahrnující více než třicet dva tisíc položek.

Distribuci lexikonu na CD-ROMu zajišťuje Český statistický úřad prostřednictvím svých informačních servisů v Praze a sídlech krajských reprezentací v jednotlivých krajích. Cena jednoho nosiče je stanovena na 500,- Kč.


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum