demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
16.08.2005 Globální konference na podporu zdraví

Ve dnech 7.-11. srpna se v thajském Bangkoku uskutečnila pod záštitou Světové zdravotnické organizace (World Health Organisation - WHO) a thajské vlády 6. Globální konference na podporu zdraví (Global Conference on Health Promotion) zaměřená na změny zdraví a jeho determinant. 

11. srpna byla účastníky konference přijata dohoda (The Bangkok Charter for Health Promotion) zdůrazňující měnící se kontext globálního zdraví. Dohoda identifikuje hlavní cíle v oblasti podpory zdraví a aktivity směřující k jejich dosažení.

Konference je šestou v řadě podobných akcí navazujících na první konferenci, která se konala v roce 1986 v Ottawě. Po ní následovaly konference v australském Adelaide (1988), švédském Sundsvallu (1991), indonéské Jakartě (1997) a v Mexico-City (2000).


Konference se účastnilo více než 700 zástupců ze 100 zemí světa.  Přehled jednotlivých plenárních zasedání, technických diskusí i závěrů konference, stejně jako podrobné záznamy jednotlivých dní konference včetně fotografií a stěžejních příspěvlů lze nalézt na internetových stránkách WHO.

Podkladový materiál vydaný ke konferenci shrnuje změny za 20 let, která od první konference v Ottawě uplynula a zdůrazňuje hlavní výzvy pro 21. století, zejména do roku 2015 v několika hlavních oblastech :
  • měnící se zdravotní rizika, determinanty zdraví
  • nerovnost ve zdraví v rámci společností a mezi nimi
  • komunikační revoluce
  • rostoucí a šířící se demokratizace společností
  • globalizace
  • nebezpečí válek a terorismu

Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum