demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
19.08.2005 Světový den prevence sebevražd

Na  10. září byl Mezinárodní asociací pro prevenci sebevražd (International Association for Suicide Prevention -  IASP) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vyhlášen světový den prevence sebevražd (World Suicide Prevention Day). Obě organizace tak vyzývají veřejnost k podpoře a demonstraci společné odpovědnosti za záchranu přibližně jednoho milionu životů, které jsou v důsledku úmrtí sebevraždou ročně ztraceny.

V rámci tohoto dne se IASP snaží upozornit na závažnost problému sebevražd, které jsou jednou z nejčastějších příčin smrti zejména u mladých lidí. Zdůrazňuje také nutnost efektivní prevence jak ve zdravotnickém sektoru, tak i v oblastech ostatních (vzdělávání, legislativa, média). V této souvislosti je nezbytné odstranění překážek v podobě nejrůznějších mýtů a tabu a zvýšení informovanosti veřejnosti o rizikových faktorech sebevražedného jednání. V rámci tohoto dne budou v řadě zemí organizovány nejrůznější workshopy, konference a kampaně.


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum