demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 186771

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
21.09.2005 World Heart Day

Jako každoročně od roku 1999 i letos byla poslední neděle v září, tj. 25. září vyhlášena Světovým dnem srdce. Tématem letošního dne je "Zdravá hmotnost, zdravý tvar" a cílem je přimět populaci ke zdravějšímu životnímu stylu např. vyšší fyzickou aktivitou, zdravou výživou, omezením kouření a kontrolou váhy.

V rámci tohoto dne organizovaného Světovou federací (World Heart Federation) a sponzorovaného mimo jiné Světovou zdravotnickou organizací (WHO) proběhne celá řada aktivit po celém světě (zdravotní prohlídky, věřejná setkání, odborné diskuse, výstavy a jiné kulturní akce).

Den se již od svého počátku zaměřuje na preventivní opatření ve snaze snížit rozšíření kardiovaskulárních onemocnění. Letos je zdůrazněna skutečnost, že obezita je hlavním rizikovým faktorem kardiovaskuárích onemocnění, hypertenze a mozkové mrtvice, ale i diabetu II. typu. Apeluje na důležitou roli přiměřené tělesné hmotnosti ve snižování rizik těchto onemocnění.


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum