demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87488

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
27.09.2005 Šetření o využívání informačních a komunikačních technologií v ČR

ČSÚ publikoval Výsledky výběrového šetření o využívání informačních a komunikačních technologií v domácnostech a mezi jednotlivci. Šetření se konalo v prvním čtvrtletí roku 2005 a jeho závěry je možné srovnat se situací v roce 2003 a 2004, kdy obdobné zjišťování také proběhlo.

Šetření zjišťovalo využívání počítačů a internetu podle věku, vzdělání a místa použití. Dále bylo sledováno, jakým způsobem jsou domácnosti k internetu připojeny a k jakým účelům jej lidé využívají. Zvláštní kapitola je věnována obchodování přes internet.

Podle výsledků polovina občanů ČR starších 15 let někdy použila počítač. Více jej užívají mladí lidé a nejčastěji s počítačem pracují studenti (v posledních třech měsících počítač použilo 91 % studentů).

V roce 2005 bylo k internetu připojeno 32 % populace starších 15 let a k nákupům jej v posledních třech měsících využilo přibližně 6 % respondentů.


Lenka Juříčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum