demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87493

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
3.10.2005 Světový den duševního zdraví

World Mental Health Day, vyhlášený na 10. října, je projektem Světové federace pro duševní zdraví (World  Federation for Mental Health), která sdružuje členy z více než 150 zemí světa.

Poprvé byl tento projekt zahájen v roce 1992 jako aktivita směřující k propagaci a vzdělávání v oblasti duševního zdraví.

Tématem letošního dne je vzájemná provázanost duševního a fyzického zdraví v průběhu celého života jedince a navazuje tak na aktivity započaté v předchozím roce, kdy byl tento den věnován souvislosti duševního zdraví a onemocnění jako jsou diabetes, rakovina, kardiovaskulární onemocnění či HIV/AIDS.

U řady somatických onemocnění je nutné brát v úvahu také dopady na duševní zdraví jedince, což je často opomíjeno, ačkoliv tato duševní onemocnění mohou léčbu samotného zdravotního problému komplikovat.

 

 

Cílem letošního dne je mimo jiné přiblížení se chápání  zdraví v pojetí, v jakém jej  vymezuje Světová zdravotnická organizace, tedy jako "Stav úplné fyzické, duševní a sociální pohody, nikoliv pouze nepřítomnost nemoci."

U této příležitosti byly vypracovány podrobné informační materiály (brožury, letáky).Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum