demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87488

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
6.10.2005 Zpráva o světové mládeži (World Youth Report 2005)

Program mládeže Odboru OSN pro ekonomické a sociální otázky (DESA) vydal Zprávu o světové mládeži (World Youth Report 2005). Publikace, která vychází každé dva roky a jejíž podtitul zní Mladí lidé dnes a v roce 2015, vybízí k navýšení investic, aby mohl být realizován Akční program pro mládež a dosaženy Rozvojové cíle tisíciletí.

Důvod je jasný: 200 milionů mladých lidí žije v chudobě, 13 milionů je negramotných, 88 milionů nezaměstnaných a 10 milionů mladých žije s HIV/AIDS. Zpráva také doporučuje světový vládám zaměřit se na další generace, neboť dnešní děti budou kolem roku 2015 mladí lidé. Zpráva popisuje globální situaci mládeže (15 - 24 let) ve sféře ekonomiky, občanské společnosti a upozorňuje na rizika, kterým jsou mladí lidé vystavováni.

 

Celý text je k dispozici ke stažení zde.

 


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum