demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187793

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
10.10.2005 Nový přehled o vnitřním stěhování v České republice

Český statistický úřad vydal publikaci Vnitřní stěhování v ČR 1991 až 2004. Kniha se zabývá pouze vnitřním stěhováním z obce do obce v ČR bez stěhování mezi urbanistickými obvody v Praze. Analýzy vnitrokrajského, mezikrajského stěhování jsou doplněny bohatou tabulkovou přílohou a názornými kartogramy.

V období od roku 1991 došlo k četným změnám v evidenci vnitřního stěhování. Do roku 2000 bylo sledováno stěhování cizinců pouze s trvalým pobytem v ČR. Od roku 2001 jsou mezi migranty zahrnuti i cizinci pobývající v ČR na základě udělení víza nad 90 dnů pobytu, kteří se na našem území zdržují déle než rok, a osoby s uděleným azylem. Od roku 2005 nastala změna také v získávání údajů o vnitřním stěhování. ČSÚ nyní přebírá data o stěhování z Ministerstva vnitra.


Dále byla k 1.1.2000 zavedena reforma územního členění ČR.
Z důvodu srovnatelnosti vyžadují podobné změny přepočítání údajů. Ve zmíněné publikaci takové údaje lze nalézt, data jsou publikována za kraje a okresy s územní strukturou platnou k 1.1.2005.


Lenka Juříčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum