demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
12.10.2005 Evropský týden imunizace

První Evropský týden imunizace, který byl Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vyhlášen na 17.-23. října, představuje úsilí upozornit na problematiku imunizace a její důležitost v rámci Evropského WHO regionu.

Prostřednictvím této iniciativy lze zajistit potřebné povědomí a informovanost o imunizaci jakožto efektivní prevenci přenosných chorob, jako jsou splaničky, černý kašel, záškrt či obrna a zabránit tak jejich výskytu v dětské populaci.

Ačkoliv je běžná imunizace prováděna v 90% evropského regionu,  stále existují určité oblasti (regiony, soioekonomické skupiny), které nejsou imunizací pokryty.

V rámci Evropského týdne imunizace 2005 WHO plně podpoří aktivity vztahující se k imunizaci v Bělorusku, Irsku, Srbsku a Černé Hoře, Tádžikistánu a Makedonii.

V této souvislosti byly vypracovány přehledné informační materiály , v uvedených zemích proběhne řada propagačních aktivit.


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum