demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 89123

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
12.03.2005 Demografická konference - KDO ZAJISTÍ NAŠI BUDOUCNOST?

Česká demografická společnost a Katedra demografie a geodemografie Univerzity Karlovy v Praze spolu s Centre français de recherche en sciences sociales a Goethe-Institut Prag pořádají dne 23.5.2005 celodenní demografickou konferenci (414 kB, PDF) věnovanou problematice porodnosti a mezinárodní migraci v České republice, Francii a Německu. Cílem konference je hlubší poznání současné situace v každé zúčastněné zemi a vzájemná výměna zkušeností. 

Na programu konference budou čtyři témata (Naše budoucnost pohledem Evropské unie, Proč (ne)máme děti?, Migrace, pluralita a integrace a Proč a jaká rodinná a imigrační politika?). V prvním panelu vystoupí eurokomisař Vladimír Špidla a představena bude mimo jiné Zelená kniha sestavená Komisí Evropských společenství. K dalším třem tématům pak vystoupí po jednom přednášejícím z každé země. Jednacími jazyky budou čeština, francouzština a němčina. Příspěvky budou simultánně tlumočeny. Začátek je v 9 hodin a konec v 16 hodin. Konference se bude konat ve Velké geologické posluchárně, Přírodovědecká fakulta, Albertov 6, Praha 2.

Mezi účastníky bude distribuována t.zv. Zelená kniha.(1,5 MB, PDF)

Kateřina Černá
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum