demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
3.11.2005 Světový den diabetu

Tématem letošního Světového dne diabetu, který je vyhlášen na 14. listopadu. je "Diabetes a péče o dolní končetiny". Tento den byl poprvé vyhlášen Světovou zdravotnickou organizací (WHO) a Mezinárodní federací pro diabetes (IDF) v roce 1991.

 

S diabetem je spojena řada zdravotních komplikací (selhání ledvin, slepota), jedny z nejzávažnějších a nejnákladnějších z hlediska zdravotní péče jsou však  komplikace spojené s dolními končetinami. Uvádí se, že 40-70% všech amputací dolních končetin  je právě v důsledku diabetických komplikací. Proto je cílem aktivit pořádaných v rámci Světového dne diabetu upozornit jak pacienty, tak lékaře na závažnost diabetických komplikací tohoto charakteru.

 

Mezinárodní asociace pro diabetes u této příležitosti produkuje řadu informativních materiálů, jako jsou například  letáky, plakáty, prezentace a další informativní dokumenty, které by měly přispět ke zdůraznění konkrétního zaměření aktivit konaných v rámci dne.

 

 


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum