demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87502

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
7.12.2005 Postižené děti zůstávají i nadále v ústavech

Podle zprávy vydané dětským fondem OSN (UNICEF) zpracované agenturou Innocenti  převládá i nadále v bývalých komunistických zemích praxe odkládání postižených dětí do ústavů namísto zajištění péče v rámci rodiny.

Česká republika nevychází z tohoto srovnání příliš dobře. Počet dětí umístěných do ústavů zde v roce 2002 činil  42,3 dítěte na 10 000 obyvatel daného věku (průměr za 24 sledovaných zemí byl 25,5). Navíc tento ukazatel v období let 1990-2002 v řadě zemí, včetně ČR, mírně vzrostl. Také ukazatel počtu vrozených vad je u nás poměrně vysoký, naopak úmrtnost kojenců je velice nízká.

UNICEF v této souvislosti usiluje o eliminaci segregace postižených dětí ze společnosti a podporuje jejich návrat do rodin  a integraci do společnosti s tím, že je nutné zajistit růst sociálních příspěvků rodinám s takovými dětmi, aby se o ně mohly starat samy.

Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum