demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
17.01.2006 Jak občané ČR hodnotí své zdraví a situaci ve zdravotnictví obecně?

V rámci prosincového šetření Centra pro výzkum veřejného mínění byl osloveným občanům předložen soubor otázek zaměřených na téma zdraví a zdravotnictví. Podle výsledků většina české populace hodnotí svůj zdravotní stav jako docela či velmi dobrý (celkem 58 % respondentů).  


Zatímco s lékařskou péčí je více či méně spokojeno 45 % respondentů, spokojenost se zdravotním systémem vyjádřilo pouze 31% dotázaných. Polovina dotázaných se domnívá, že kvalita zdravotní péče se v posledním roce nezměnila. Téměř třetina respondentů soudí, že se docela či velmi zhoršila. Pouze 14 % oslovených zaznamenalo v kvalitě zdravotní péče za poslední rok zlepšení.

Situace českého zdravotnictví se po příchodu nového ministra zlepší podle pětiny respondentů, pro 27 % dotázaných nepřináší příchod Davida Ratha na post ministra zdravotnictví žádné změny v situaci v českém zdravotnictví. 37 % dotázaných si s příchodem nového ministra spojuje zhoršení situace v českém zdravotnictví.

Zdroj : Tisková zpráva CVVMŠárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum