demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
7.02.2006 Konference věnovaná prevenci diabetu

Ve dnech 15.-16. února se uskuteční ve Vídni evropská konference a setkání expertů k problematice onemocnění diabetem, organizovaná Rakouským zdravotním isntitutem (ÖBIG) ve spolupráci s Evropskou komisí a Evropskou asociací pro studium diabetu (EASD) a řadou dalších institutů.

Tato konference by měla přispět k podpoře jednoho z hlavních cílů vymezených v rámci rakouského předsednictví v EU pro rok 2006 - prevence diabetu 2. typu - a sloužit k výměně názorů a prodiskutování různých přístupů a opatření v oblasti onemocnění diabetem a jeho prevence.

Na programu konference se v rámci několika pracovních skupin objevuje např.

Z úvodního materiálu pro konferenci vyplývá, že prevalence diabetu se v současnosti v Evropě odhaduje na 7,8% a očekává se její nárůst na 9,1% do roku 2025. Z hlediska léčby se jedná o velmi nákladné onemocnění, zejména pokud se objeví diabetické komplikace. 

 
Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum