demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187782

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
16.02.2006 Konference o zdravé délce života

Ve dnech 29.-31. května 2006 se v Amsterdamu uskuteční 18. konference pořádaná mezinárodní organizací Réseau Espérance de Vie en Santé (REVES) pod názvem Rozdílný vývoj ve zdravé délce života: důsledky pro budoucnost (Differential trends in health expectancy: implications for the future).

Letošní program bude zaměřen na historický vývoj a změny zdravotního stavu obyvatelstva. Tento vývoj je odlišný od vývoje celkové délky života, liší se mezi státy na různém stupni společenského a ekonomického rozvoje a liší se i mezi různými skupinami obyvatel v rámci jednotlivých států.

Konference by měla přispět k rozšíření a výměně zkušeností mezi odborníky z různých států i profesních zaměření věnujících se této problematice. Příspěvky by měly sloužit jako podklady k formulaci opatření zajišťujících zlepšování zdraví ale také k rozvoji metodiky zjišťování, hodnocení a budoucího předvídání vývoje zdravotního stavu obyvatelstva.


Jakub Hrkal


hostující autor
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum