demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87509

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
2.03.2006 ANAMORT - úmrtnost spojená s úrazy

V roce 2005 byl zahájen projekt ANAMORT (Analyse de la mortalité par traumatisme dans l’Union européenne). Jedná se o projekt zaměřený na zmapování situace v oblasti úmrtnosti spojené s úrazy a ke zlepšení srovnatelnosti a analytických možností  na mezinárodní úrovni. Analýza pak přispěje k přijetí potřebných opatření a metodologických nástrojů ke srovnávání úmrtnosti na tuto skupinu příčin smrti.

Tento projekt koordinovaný francouzským Institutem veřejného zdraví -  Institute Veille Santitaire a spolufinancovaný DG Sanco navazuje na předchozí aktivity v oblasti certifikace a kódování příčin smrti - Comparability and quality Improvement of European Causes of Death Statistics. Ten v roce 2001 pod vedením francouzského INSERM vyústil v hodnotící  dokument s tzv. 39 doporučeními, která jsou z hlediska zlepšení statistik příčin smrti zásadní.Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum