demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
23.03.2005 Dostupnost bydlení v ČR se zlepšuje.

Vláda ve středu 16.3. 2005  jednomyslně přijala návrh ?Koncepce bytové politiky? se střednědobým horizontem do roku 2010, kterou předložil ministr pro místní rozvoj Jiří Paroubek.

 ?V roce 2004 byla zahájena výstavba téměř 40 tis. bytů a bylo dokončeno a předáno k užívání více než 32 tis. nově postavených bytů. Dnešní bytové domy jsou co do kvality plně srovnatelné s výstavbou ve vyspělých zemích, na 1000 obyvatel dnes připadají více než 3 dokončené byty, což Českou republiku řadí mezi skutečně vyspělé evropské země.


V roce 2004 bylo modernizováno 15,5 tis. bytů (šlo o modernizace zásadní, kdy je zapotřebí souhlasu stavebního úřadu). Ve srovnání s rokem předchozím se tak počet rekonstruovaných bytů zvýšil o více než 20%. Vedle státní podpory výstavby nových bytů, která je v rámci resortu Ministerstva pro místní rozvoj nyní poskytována ve formě přímých investičních dotací i zvýhodněných úvěrů, připravuje ministerstvo také nový systém poskytování podpory ve formě úrokových dotací k úvěrům, které budou u komerčních bank nebo stavebních spořitelen poskytovány mladým rodinám.

Zdroj: MMR


Alexandra Bábíčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum