demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
28.04.2006 Publikace o vztahu rodinného a pracovního života

Český statistický úřad publikoval výsledky šetření ad hoc modulu na téma "Vztah rodinného a pracovního života (AHM 2005)". Šetření  se uskutečnilo ve 2. čtvrtletí roku 2005 v rámci kontinuálního výběrového šetření pracovních sil (VŠPS).

Hlavním účelem šetření bylo získat informace o tom, jak je ekonomická aktivita respondentů ovlivněna dostupností vhodné péče o děti a závislé osoby a jaké jsou možnosti přizpůsobení pracovní doby respondenta, aby byla zajištěna potřebná péče o tyto osoby. Aplikaci uvedeného nařízení do podmínek České republiky zabezpečil odbor statistiky zaměstnanosti a mezd ČSÚ, oddělení výběrového šetření pracovních sil.

Šetření AHM 2005 bylo provedeno v celém souboru bytů vybraných pro VŠPS ve druhém čtvrtletí minulého roku, který činil téměř 26 tis. bytů. Cílovou skupinou byly osoby ve věku 15-64 let, většina otázek se však týkala především respondentů, kteří pečovali o dítě ve věku 0-14 let nebo o osobu ve věku 15 a více let, která byla nemocná, postižená nebo v pokročilém věku a vyžadovala proto pravidelnou péči ze strany respondenta.Lenka Juříčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum