demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
10.05.2006 X. Květinový den

Liga proti rakovině Praha dnes pořádá Květinový den - sbírku na podporu  prevence rakoviny.  Letošní X. ročník se, stejně tak jako celý rok 2006, věnuje prevenci rakoviny u žen.

Důvodem je stále se zvyšující počet nových onemocnění rakovinou prsu a děložního hrdla a prakticky neměnící se úmrtnost na tyto druhy rakoviny. V roce 2002 bylo hlášeno 5 378 nových případů rakoviny prsu a zemřelo 1 965 žen. U rakoviny děložního hrdla to bylo 1 082 nových onemocnění a 399 úmrtí.

Liga zajistí informační letáky, které budou rozdávány v půlmilionovém počtu během X. Květinového dne a nabídne zájemcům z řad zdravotnických i dobrovolných organizací brožuru „Evropský kodex proti rakovině“. Informační plakáty o významu prevence a skríningu osloví veřejnost ve zdravotnických zařízeních a na frekventovaných místech. Vyzývá tímto způsobem ženy k péči o své zdraví, pravidelné návštěvě gynekologa a seznamuje je s právem na bezplatné preventivní prohlídky, včetně mamografické, po 45. roku věku.

Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum