demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87488

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
22.06.2006 Nové číslo časopisu Demografie

V těchto dnech vyšlo nové číslo časopisu Demografie (2/2006). Periodikum, které vydává čtyřikrát ročně Český statistický úřad, přináší i tentokrát zajímavé články, recenze, zprávy a přehledy s demografickou tematikou.

 

Ve druhém čísle naleznete články Sary McLanahan: Prohlubující se rozdíly aneb jak se vede dětem za druhého demografického přechodu, Ludmily Fialové: Trendy ve sňatkovém chování obyvatelstva České republiky ve 20. století a Kamily Svobodové: Stárnutí obyvatelstva České republiky podle pohlaví a genderu. Tento text je novým pohledem na seniory, které autorka představuje jako heterogenní skupinu lidí diferencovanou věkem, pohlavím, vzděláním, způsobem bydlení, rodinnou strukturou, životním stylem a zkušeností.
 


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum