demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
11.07.2006 Mezinárodní výsledky sčítání lidu

Český statististický úřad vydal publikaci, ve které jsou zveřejněna mezinárodní srovnání výsledků sčítání lidu kolem roku 2000. Do srovnání bylo zahrnuto 24 evropských zemí.

Porovnat data z cenzů umožnila mezinárodní a regionální doporučení. Pro účely sčítání kolem roku 2000 byla vydána celosvětová doporučení OSN (Principles and Recommendations for Population and Housing Census) a na ně navazující samostatná doporučení pro region Evropské hospodářské komise (Recommendations for the 2000 Censuses of Populations and Housing in the ECE Region). Tato doporučení rovněž schválil Eurostat (statistický úřad Evropské unie) jako směrnici pro země EU.


Porovnávány byly základní charakteristiky obyvatelstva (počet, pohlavní a věková struktura, struktura podle rodinného stavu a národnosti); ekonomická aktivita (míra zaměstnanosti a nezaměstnanosti, věk při zahájení ekonomické aktivity, odvětvová struktura národního hospodářství); vzdělání (nejvyšší ukončené vzdělání); domácnosti (typ, počet osob, počet dětí) a byty (počty místností, počty osob, vybavenost, období výstavby).Lenka Juříčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum