demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 188083

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
5.09.2006 Příčiny smrti v EU

Časopis Statistics in Focus (č. 10/2006) vydávaný Evropským společenstvím přináší podrobný přehled o příčinách smrti v Evropské unii.

Příspěvek přehledně shrnuje informace o hlavních příčinách smrti na úrovni evropské pětadvacítky a data o úmrtnosti za jednotlivé věkové skupiny v EU, dále se věnuje dopravním nehodám ve věku 0-19 let, sebevraždám u 20-44 letých osob, novotvarům ve věkové skupině 45-64 letých osob a úmrtnosti na ischemické choroby srdeční ve věku 65-84 let. Mezi osobami nad 85 je sledován výskyt cerebrovaskulárních onemocnění. Zvláštní pozornost je věnována úmrtím v souvislosti s vlnou tsunami (za celou EU 25 činí počet zemřelých 1234 osob, pohřešovaných je 151). Samostatná část je věnována zhodnocení rozdílů mezi novými a původními členskými státy EU.Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum