demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
14.12.2006 Konvence o právech osob s postižením

Konvence o právech osob s postižením (Convention on the Protection and Promotion of the Rights and Dignity of Persons with Disabilities) byla 13. prosince přijata Valným shromážděním Organizace spojených národů.

 

Text konvence, vytvořený během jednání v letech 2002-2006 se podrobně věnuje právům osob s postižením (občanská a politická práva, dostupnost, právo na vzdělání a zaměstnání, sociální ochranu). Zároveň zdůrazňuje potřebu změny přístupu k osobám se zdravotním postižením.

Jednotlivé země nyní budou vyzvány k ratifikaci této konvence (od března 2003), čímž se zavážou k jejímu prosazování. Měla by tak přispět ke zlepšení života osob se zdravotním postižením, jejichž očet se odhaduje na 650 mil.

 


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum