demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87503

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
9.02.2007 Šetření Životní podmínky 2005

Český statistický úřad uskutečnil v roce 2005 výběrové šetření o příjmech a životních podmínkách domácností pod názvem „Životní podmínky 2005“ jakožto národní modul celoevropského šetření EU-SILC (European Union – Statistics on Income and Living Conditions). První výsledky ze šetření, obsahuje Publikace Příjmy a životní podmínky domácností ČR v roce 2005.

Šetření, které je od r. 2005 povinné pro všechny členské země Evropské unie, umožňuje získávat srovnatelná data o sociální situaci obyvatel v těchto zemích Evropy. Data z tohoto šetření slouží rovněž ke zkoumání úrovně peněžní chudoby uvedených zemí.

Publikace zpracovaná z tohoto šetření  nabízí tabulky za ČR v různých tříděních - podle sociálních skupin, příjmového rozdělení, počtu ekonomicky aktivních osob a počtu nezaopatřených dětí, podle různých typů domácností, podle velikosti obce, regionálního členění (NUTS3) apod.

 


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum