demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187767

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
23.07.2007 Aktualizace databází zdravotnických ukazatelů OECD a Eurostat

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) dne 18. července 2007 zveřejnila aktualizovanou databázi zdravotnických údajů OECD Health Data. Databáze obsahuje více než 1000 ukazatelů za oblasti zdravotního stavu, zdravotnických zdrojů, využívání zdravotní péče, výdajů na zdravotnictví, financování zdravotnictví, sociální ochrany, farmaceutického trhu a nezdravotnických determinant zdraví.


Na webových stránkách Statistického úřadu Evropských společenství (Eurostat) byly v červenci aktualizovány některé údaje za oblast zdravotnictví. Údaje jsou zde členěny do dvou hlavních skupin: Public health (členěné dále na strukturální ukazatele zdraví, příčiny úmrtí, zdravotní péče a zdravotní stav) a Bezpečnost a ochrana zdraví při práci (členěná dále na pracovní úrazy, úrazy během cesty do/z práce, nemoci z povolání, zdravotní problémy a úrazy související s prací). Databáze je volně přístupná na http://ec.europa.eu/eurostat a údaje je možné stahovat v různých formátech.

 


Jakub Hrkal


hostující autor
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum