demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187791

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
4.09.2007 World Population Data Sheet 2007

Population Reference Bureau vydal jako každoročně World Population Data Sheet. Jedná se o aktualizovaný přehled základních demografických, zdravotnických a environmentálních ukazatelů za všechny země světa.

Tento rok je hlavním tématem publikace podvýživa dětí, která podle autorů vede k úmrtí 16 000 dětí denně. Ročně tak na podvýživu ve světě umírá téměř 6 milionů dětí, což početně odpovídá například velikosti dánské populace.
Dalšími tématy jsou například pokračující růst světové populace, růst měr plodnosti v některých evropských zemích (včetně České republiky), HIV prevalence nebo růst počtu uprchlíků.

Data publikována ve World Population Data Sheet jsou také předmětem krátké analýzy připravené pracovníky demografického institutu INED. Publikace s názvem The population of the world je vydána v rámci měsíčníku Population et Sociétés tradičně ve francouzkém i anglickém jazyce.
Lenka Juříčková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum