demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87488

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
3.10.2007 Sňatky dne 7.7. 2007

V sobotu  7. 7. 2007 uzavřelo sňatek  4 284 párů, což je přibližně 13,5 % ze všech sňatků uzavřených v průběhu prvního pololetí 2007. Uveřejnil to na svých internetových stránkách Český statistický úřad.

Počet sňatků v tomto dni je rekordně vysoký z několika důvodů - jde jednak o atraktivní datum obsahující tři sedmičky, považované u nás za šťastné číslo, pozitivně působil i fakt, že tento den připadal na sobotu, tedy den, kdy jsou sňatkyobecně nejčastěji uzavírány (téměř ve 3/4 případů). Navíc se jednalo o měsíc červenec, jeden z nejoblíbenějších měsíců pro svatby.

Od roku 1991, od kdy jsou svatby podle dne evidovány a statisticky zpracovávány, se jedná o nejvyšší počet sňatků připadajících na jeden den. Až dosud připadalo nejvíce sňatků za den na 24.4.2004, kdy bylo uzavřeno 2351 manželství.


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum