demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87509

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
2.12.2007 A zase sčítání - Praha chce sečíst Romy!

Radní Janeček z pražského magistrátu se rozhodl sečíst Romy, kteří žijí na území Hl.m. Prahy. Důvodem sčítání jsou dotace určené na rekvalifikace Romů, o které je možné žádat EU. Podle SLDB z roku 1991 se k romské národnosti přihlísilo 2838 lidí, v roce 2001 již tento počet klesl pod 700.  

Podle demografických analýz, které vycházejí z údajů sebraných v letech 1970, 1980 a 1989 se počet Romů (lidí, kteří za Romy byli označeni třetími osobami) na území Prahy může pohybovat kolem hranice 24000. Sčítání by mělo provést Centrum sociálních služeb přímo v terénu. Tento krok je však vysoce problematický jak z hlediska etického, tak z hlediska metodologického. Tématu se budeme na našem portálu dále podrobněji věnovat.

Další informace:
IHNED.cz

Daniel Hůle
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum