demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
4.01.2008 Příjmy a životní podmínky domácností ČR 2006

Český statistický úřad uveřejnil výsledky šetření Životní podmínky za rok 2006. Toto šetření probíhá v rámci programu EU-SILC (European Union – Statistics on Income and Living Conditions), který je povinný pro všechny členské země Evropské unie a jeho smyslem je dlouhodobě získávat srovnatelná data o sociální situaci obyvatel v evropských zemích.

V České republice je šetření Životní podmínky realizováno od roku 2005, na vzorku zahrnujícím přes 10 tisíc domácností.Zjišťují se informace jak za jednotlivce (starší 16 let), tak i na úrovni celé domácnosti.

V rámci šetření jsou zjišťovány informace o struktuře domácností, bydlení, nezaměstnanosti, příjmech a zdraví. Pokud sledujeme ukazatele za poslední jmenovanou oblast, téměř 20 % osob hodnotí svůj zdravotní stav jako velmi dobrý a téměř 40 % jako dobrý. Naopak pouze přibližně 10 % osob vypovídá, že jejich zdravotní stav je špatný, a jen 2,5 % označilo svůj stav za velmi špatný. 4,5 % osob uvedlo, že nenavštívilo v předcházejícím roce zubaře, přestože by jeho ošetření potřebovalo, a 5,1 % osob nevyužilo v případě potřeby služeb specializovaného lékaře.


Šárka Daňková
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum