demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87452

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
5.02.2009 Život žen a mužů 2008

Český statistický úřad vydal analytickou publikaci Život žen a mužů 2008, která vychází z datové publikace Zaostřeno na ženy a muže 2008 a specializuje se na problematiku důchodců a na typologii důchodů.

Text má dvě stěžejní části – demografickou, věnovanou základním genderovým trendům v procesu stárnutí populace a na ni navazující část, jež přibližuje oblast sociálního zabezpečení z genderového hlediska. Jde zejména o různé formy vyplácených důchodů podle pohlaví příjemců, podle typů důchodů, jejich průměrné výše a věkových skupin důchodců. 

Třetí samostatná část, kterou tvoří datový výstup ze šetření EU-SILC, je věnována některým základním informacím za domácnosti nepracujících důchodců a za nepracující důchodce starší 60 let v různých typech domácností.

Publikace je k dispozici na stránkách ČSÚ.
 


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum