demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
12.03.2005 Ženy a muži v ČR: životní dráhy a mezigenerační vztahy

Od února do konce května tohoto roku bude na území celé České republiky probíhat evropský demografický výzkum s názvem Ženy a muži v ČR: životní dráhy a mezigenerační vztahy (Generations and Gender Survey). Tento výzkum se týká rodiny od jejího založení až do případného zániku. Je zaměřen na vztahy mezi partnery a na vztahy mezi rodiči a dětmi. Cílem projektu je studovat podmínky, za kterých lidé mají děti, životní styl lidí středního věku i situaci seniorů. 

Odpovídat bude 10 000 osob české národnosti ve věku 18 až 79 let.
Na základě iniciativy a pod metodickým vedením Ekonomické komise OSN pro Evropu (UNECE) probíhá tento výzkum v současné době v mnoha vyspělých zemích. V České republice výzkum realizuje společně Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Výzkumný ústav práce a sociálních věcí a Český statistický úřad. V terénu provádí šetření výzkumná agentura SC&C, spol. s r.o. První předběžné výsledky projektu budou zpracovány do podzimu letošního roku.
Veškeré získané informace o jednotlivých osobách a rodinách podléhají přísné ochraně podle zákona č.101/2000 Sb., o ochraně osobních dat.

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum