demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187799

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
9.08.2010 Konference SENIOR LIVING

V Pardubicích ve společenském centru IDEON se ve dnech 9. - 10. listopadu 2010 sejdou renomovaní architekti a projektanti, aby přednášeli a diskutovali o specifikách seniorského bydlení. Na konferenci SENIOR LIVING, která letos pokračuje již svým pátým ročníkem a pojednává o bydlení seniorů a kvalitě života ve stáří, budou přednášet také odborníci zabývající se seniorskou problematikou v celé její šíři.

Konference SENIOR LIVING se letos účastní i slavný architekt Vlado Milunić

O bydlení seniorů
V letošním roce přislíbil svou účast na konferenci Ing. arch Vlado Milunić, známý stavbou Tančícího domu v Praze, který má s výstavbou bydlení pro seniory dvacetiletou zkušenost. „Jsem spolu s kolegou architektem Janem Línkem spoluautorem celé řady domovů důchodců. Společně jsme působili i jako konzultanti při zpracování směrnice pro seniorská zařízení na Ministerstvu práce a sociálních věcí a Ministerstvu zdravotnictví. Postavili jsme pražské domovy: Bohnice, Malešice, Chodov a Háje, ve kterých bydlí celkem asi dva tisíce seniorů. Současně se věnuji i dalším sociálním stavbám pro postižené a zdravé děti, zdravotním stavbám, hospicům až po úpravy panelových sídlišť,“ říká o své práci  Milunić.

Kvalita života ve stáří
Otázce kvality života ve stáří se bude na pardubické konferenci věnovat dvacet odborníků z různých oborů. Konferenční program bude rozdělen do tematických bloků, z nichž jeden ponese název Aktivizační činnosti pro seniory. Během něj například představí PhDr. Eva Procházková Psychobiografický model prof. Erwina Böhma, který zdůrazňuje vliv prostředí na duševní zdraví seniora. V bloku o terénních službách mimo jiné vystoupí PhDr. Kateřina Kubalčíková, Ph. D. z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, aby mluvila o změně role uživatele Pečovatelské služby.
Vedle tradičních bloků příspěvků bude účastníkům konference umožněna prohlídka seniorského zařízení. Alternativním programem pak bude odborný workshop, tentokrát na téma standardy kvality v sociálních službách. Pořadatelé doufají, že i letošní ročník bude místem zajímavé a potřebné výměny názorů a zkušeností.

 

Staňte se i Vy tím, kdo podporuje aktivní život seniorů v České republice

Konference SENIOR LIVING je jedním z hlavních nástrojů, kterým chce společnost Ledax o.p.s. podnítit diskuzi na téma seniorské problematiky. V této souvislosti hledá společnost partnery a nabízí možnost prezentovat se nejen v rámci konference, ale například i v bulletinu Ledax NEWS. Tento bulletin, určený odborné veřejnosti, vydává Ledax o.p.s. čtyřikrát ročně a informuje v něm o aktuálním dění v oblasti seniorské problematiky. Aktuální informace nejen o konferenci jsou k dispozici na www.ledax.cz. Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit do 20. října 2010.

 

Kontakt pro média: Mgr. Barbora Čepičková, +420 724 007 202, barbora.cepickova@ledax.cz
 


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum