demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187766

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
10.09.2010 Nové publikace o vývoji invalidity v České republice

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí, v.v.i. (VÚPSV) vydal dvě monografie zaměřené na vývoj nově přiznaných invalidních důchodů (plných a částečných) podle nejčastějších skupin diagnóz MKN-10 v České republice a ve vybraných evropských zemích.
Obě monografie se věnují konkrétně těmto skupinám diagnóz: II. Novotvary, V. Poruchy duševní a poruchy chování, IX. Nemoci oběhové soustavy a XIII. Nemoci svalové a kosterní soustavy a pojivové tkáně. V publikacích čtenář nalezne také hodnocení změn ve věkové struktuře a pohlaví příjemců nově přiznaných invalidních důchodů, krajském rozložení nově přiznaných invalidních důchodů a nejčastějších diagnózách v rámci vybraných skupin diagnóz v roce 2003 a 2008.

Publikace jsou dostupné v elektronické podobě na stránkách VÚPSV.
  • Bruthansová, Daniela – Jeřábková,Věra: Vývoj invalidity v České republice a ve vybraných zemích v letech 2003- 2008. Část I. Praha, VÚPSV, v.v.i. 2010. 76 s.
  • Bruthansová, Daniela - Jeřábková, Věra: Vývoj invalidity v letech 2003- 2008 podle diagnóz vybraných skupin nemocí. Část II. Praha, VÚPSV, v.v.i. 2010. 91 s.

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum