demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 186865

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
13.09.2010 Pohyb obyvatelstva v 1. pololetí 2010

ČSÚ zveřejnil předběžné výsledky pohybu obyvatelstva ČR za první pololetí roku 2010. Podle nich se za prvních 6 měsíců letošního roku zvýšil počet obyvatel České republiky o 9 tisíc (na 10 515,8 tisíce), a to převážně díky kladnému výsledku přirozené měny, neboť počet živě narozených dětí ve sledovaném období převýšil počet zemřelých o 5,7 tisíce.

I nadále roste podíl dětí rodících se mimo manželství, především pak mezi dětmi prvního pořadí (40,0 % všech živě narozených dětí a 51,2 % z prvorozených dětí). V 1. pololetí roku 2010 se narodilo také více dětí ve duhém a vyšším pořadí než ve srovnatelném období loňského roku.

Celkově se počet narozených dětí oproti 1. pololetí roku 2009 snížil (o 259 dětí), poklesl také počet zemřelých (o 2,4 tisíce), potratů (o 1,2 tisíce) a rozvodů (o 0,4 tisíce). Nejvýrazněji ubylo sňatků, kterých bylo uzavřeno o 2,3 tisíce méně než za stejné období v předešlém roce.

Více informací na stránkách ČSÚ.

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum