demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 187792

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
25.03.2011 Seminář: Podpora rodin s dětmi v systému dávek a daní

Ve čtvrket 31. 3. 2011 pořádá Sociologický ústav AV ČR seminář na téma "Podpora rodin s dětmi v systému dávek a daní v ČR a Evropě".

Eva Mitchell přiblíží výsledky analýzy systémů finanční podpory rodin s dětmi mladšími 7 let ve vybraných evropských zemích v roce 2008. Hlavní důraz v této analýze kladla na země střední a východní Evropy.
Cílem analýzy je zjistit, jaká je v České republice v porovnání s ostatními evropskými zeměmi finanční podpora rodin s dětmi. Pomocí metody modelových rodin, která umožňuje vypočíst, jak vysokou finanční výpomoc poskytuje stát čistým rodinným domácnostem různých příjmových úrovní a složení, bude na semináři diskutováno například to, které formy rodinného soužití jsou nejvíce podporovány a jakých typů dávek je k tomu použito, zda český sociální systém dotuje spíše tradiční rodiny s mužem jako živitelem rodiny, nebo upřednostňuje zaměstnanost matek, jaká je motivace rodičů k účasti na trhu práce a jak se v této oblasti liší jednotlivé evropské země. Pozornost bude věnována také situaci rodičů samoživitelů.

Seminář se koná od 14 hodin v Akademickém konferenčním centrum SoÚ AV ČR, Husova 4a, Praha 1.

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum