demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
20.05.2011 Seminář o postojích k migrantům, jejich měření a interpretaci

Dne 26. 5. 2011 se v Sociologickém ústavu AV ČR uskuteční seminář věnovaný tématu "Postoje k migrantům, jak je měřit a interpretovat". Na semináři vystoupí Tomáš Čížek, Yana Leontiyeva a Martin Vávra a zaměří se na to, jak se v sociologických dotazníkových šetřeních zjišťují postoje k imigrantům a jaké problémy jsou s tím spojeny.

Mezi problematická místa patří především vliv tzv. social desirability, kdy respondenti přizpůsobují své odpovědi očekávaným normám. Silný vliv mají i samotné formulace otázek.
Diskutované otázky budou prezentovány na datech z několika sociologických výzkumů v České republice, která budou doplněna také o mezinárodní srovnání.

Seminář se koná v Sociologický ústav AV ČR, v.v.i., Jilská 1, Praha 1, zasedací místnost č. 207. Začíná ve 14 hodin. Více informací zde.


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum