demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
15.06.2011 Konference: Demografické změny v Evropě-řešení pro oblast vzdělávání

V úterý 28. června se v Praze koná konference „Demografické změny v Evropě – řešení pro oblast vzdělávání, celoživotního vzdělávání a trhu práce“. Konferenci pořádá Středočeský kraj v rámci aktivit projektu DART - Declining, Ageing and Regional Transformation.

Mezinárodní projekt DART se zabývá problémy stárnoucí a ubývající populace v regionech. Společným cílem projektu je formulování ucelené strategie spojující tři hlavní oblasti: zdravotní péče a sociální služby; vzdělávání a celoživotní učení a tradiční a inovativní ekonomika. Tento cíl bude naplňován pomocí výměny zkušeností, nalezením tzv. dobrých praxí a spoluprací mezi regiony. Činnosti projektu tak mají přispět k efektivnější politice rozvoje regionu. Více o projektu zde

Na pražské konferenci vystoupí významní zástupci organizací a státních a veřejných institucí, kteří představí problematiku stárnutí populace a její dopady nejen na růst ekonomiky a trh práce, ale také na další oblasti, které se vzděláním úzce souvisí. Konference bude zaměřena především na otázky demografických změn a jejich vlivu na vzdělání v ČR i v širším kontextu EU. Součástí konference budou také příklady řešení - tzv.“dobrých praxí“ v Čechách i zahraniční.

Konference se koná v budově  Krajského úřadu Středočeského kraje, Zborovská 11, Praha 5 (místnost 1096).
Bližší informace ke konferenci je možné získat od Mgr. Lucie Línkové, tel: 257 280 351 nebo Mgr. Vladislava Fryče, tel.: 257 280 545.
Informace o registraci na konferenci jsou dostupné také zde.

Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum