demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
27.02.2012 Noc univerzit a demografie

V rámci Noci univerzit, která probíhá ve vybraných českých městech ve dnech 27. a 28. února, bude jedna z besed věnovaná také aktuálním demografickým tématům. Tomáš Kučera, Luděk Šídlo a Daniela Boďová z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze budou s posluchači diskutovat na téma "Demografický vhled do budoucnosti: postřehy k důchodové reformě, dostupnosti zdravotní péče a muslimům v Evropě". Přednáška se uskuteční v úterý 28.2. od 19:30 v budově Filozofické fakulty UK na náměstí Jana Palacha v Praze.

Do Noci univerzit se plánují zapojit akademické obce vysokých škol v Brně, Hradci Králové, Liberci, Opavě, Plzni, Praze a Ústí nad Labem. Akce se zúčastní a podporují ji také studující vysokých škol v Českých Buděovicích, Jihlavě, Olomouci, Ostravě a Zlíně.

Noc univerzit uspořádali studenti a studentky českých vysokých škol. Jedná se o celorepublikovou síť akcí, která má za cíl otevřít vysoké školy veřejnosti a veřejné diskusi o reformě vysokých škol i o jiných tématech. Pořádány budou popularizační přednášky a další doprovodné akce. Program Noci univerzit je možné nalézt zde.


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum