demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87453

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
27.09.2012 Noc vědců 2012

28. září 2012 se uskuteční Noc vědců - největší jednorázová celoevropská akce na podporu vědy a techniky. Na desítkách míst v celé České republice budou představeny ukázky nejmodernější techniky, pořádány populárně laděné přednášky, vědecko-technické show, hudební vystoupeními, řada her, soutěží a kvízů.

Jedním z míst, kde Noc vědců proběhne, je také Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy v Praze s bohatým programem. Z oboru demografie bude návštěvníkům představeno:

"Z čeho vaří demografové?" - Základní přehled nejdůležitějších zdrojů dat, které využívají ke své práci demografové, a jež se dotýkají každého jedince a mnoha událostí v našem životě (narození, sňatků, rozvodů, aj. včetně úmrtí). Proč jsou data tak důležitá a co o nás mohou prozradit.
"Sčítání lidu v České republice od minulosti po současnost" - výstava seznamuje návštěvníky s nejdůležitější statistickou akcí každého desetiletí - Sčítání lidu, domů a bytů


Národním koordinátorem celé akce konané pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR je Techmania Science Center.

 

Další informace k Noci vědců 2012 a podrobný program naleznete zde.

 

 


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum