demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 188244

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
26.03.2013 Nová publikace: Produktivní stárnutí - Podmínky a příležitosti

Centrum pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče FHS UK (International Longevity Centre Česká republika) vydalo novou publikaci věnovanou aktivnímu stárnutí - Produktivní stárnutí: Podmínky a příležitosti (Holmerová, Ferreira, Wija et al.).

Publikace prezentuje pohled na produktivní atárnutí optikou 11 ze 14 center aliance (International Longevity Centre Global Alliance) ze čtyř kontinentů: Česká republika, Velká Británie, Japonsko, Francie, Nizozemí, Izrael, Singapur, Indie, Argentina, Dominikánská republika a Jižní Afrika.
Monografie se zaměřuje na pozitivní aspekty stárnutí a dlouhověkosti, rostoucí potenciál, které tyto procesy mohou nabídnout jednotlivcům a společnosti, a na analýzu faktorů, podmínek a ohrožení perspektivy produktivního stárnutí a dlouhověkosti.

 

Bližší informace a knihu dostupnou v elektronické verzi naleznete zde.


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum