demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
17.07.2013 DIC se zapojil do realizace výzkumného projektu

Demografické informační centrum je partnerem projektu Kudy vede cesta realizovaného Společností tady a teď, o.p.s. Projekt je realizován od 1.7.2013 a ukončen by měl být ke 30.6.2015.

Projekt je financován z prostředků OPVK spolufinancovaného Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky. V rámci projektu vzniknou 4 studie proveditelnosti změřené na problematiku předškolního vzdělávání a sociální pedagogiky.

 

Stručný obsah projektu:
Předkládaný projekt, jak už napovídá samotný název ?Kudy vede cesta??, nezavádí nové či inovované nástroje s přímým dopadem na cílovou skupinu znevýhodněných lidí. Naopak reflektuje neschopnost českého vzdělávacího systému absorbovat lidi se širokým spektrem znevýhodnění a snaží se hledat cestu, jakým směrem jít dál. Hlavní dva okruhy aktivit projektu se týkají prodloužení povinné školní docházky a posílení odborných kapacit ve školách, které jsou ohroženy propadem sociálního klimatu a kvality výuky. Již nyní je Česko s 9 lety povinné školní docházky blíže zemím typu Mexika než západoevropským státům či USA, kde děti musí chodit do školy až o 4 roky déle. Na druhou stranu naprostá většina žáků tráví ve vzdělávacím systému již nyní podstatně více času než kolik musí a je proto otázkou, zda nezačít povinnost chodit do školy diferencovat v závislosti na potřebnosti konkrétního žáka.

 


Daniel Hůle
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum