demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
3.10.2013 Kniha: Demografická avantgarda-Židé v Čechách mezi osvícenstvím a Šoa

V pondělí 14. října 2013 se od 18 hodin uskuteční představení knihy Jany Vobecké - Demografická avantgarda: Židé v Čechách mezi osvícenstvím a Šoa. Kniha dokumentuje unikátní demografické chování Židů v Čechách od poloviny osmnáctého do poloviny dvacátého století.

Kniha zkoumá, v čem byli čeští Židé v předstihu v rámci procesu demografického přechodu mezi evropskými populacemi, a vysvětluje, proč tomu tak bylo. Kniha analyzuje hlavní demografické procesy v židovské populaci a interpretuje je v širším sociohistorickém a mezinárodním kontextu. Ukazuje zároveň i změnu v sociálním a ekonomickém postavení Židů v rámci české společnosti. Kniha kriticky hodnotí důvěryhodnost a úplnost dostupných datových zdrojů a publikuje velké množství primárních dat. Demographic Avant-Garde vyzvihuje roli lidského kapitálu, kultury, právního rámce a ekonomického rozvoje v procesu demografického přechodu.

 

Vítání knihy pořádá Sociologický ústav AV ČR spolu s Židovským muzeem v kulturním a vzdělávacím centru Židovského muzea, Maiselova 15, Praha 1, 3. patro.


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum