demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87464

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
7.11.2014 Seminář: Péče o starší: kdo se stará, jak a proč

Ve čtvrtek 13. 11. 2014 představí Radka Dudová v rámci pravidelných sociologických seminářů výsledky výzkumu zaměřeného na každodenní zkušenosti péče o seniory u neformálních pečovatelek a pečovatelů a na rámování tohoto typu péče ve veřejném a politickém diskurzu. Přednáška Péče o starší: kdo se stará, jak a proč zazní od 14:00 v prostorách Sociologického ústavu AV ČR.

Prezentovaný výzkum kombinuje využití narativní analýzy životních příběhů žen a mužů, kteří převzali odpovědnost za péči o své stárnoucí a nesoběstačné rodiče, a rámcové analýzy veřejného a politického diskurzu péče o seniory. Odhaluje protichůdná očekávání, která jsou kladena na (potenciální) pečovatele/pečovatelky, a poukazuje na rozpory mezi životními zkušenostmi těchto žen (a mužů) a stereotypy týkající se péče o starší reprodukované v mediálním a veřejném diskurzu. Nahlíží přitom na péči genderovou optikou.


Přednáška se koná v zasedací místnost č. 207 SOÚ AV ČR, Jilská 1, Praha 1.


Více informací naleznete zde.


Anna Šťastná
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum