demografie - časová řada

 

Jak jste pocítili hospodářskou krizi v roce 2009?

celkem se účastnilo: 87509

  demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - procesy demografie - populační vývoj Afriky

 
6.02.2006 Gender a cizinci

Český statistický úřad vydal publikaci Gender a cizinci, v níž se snaží zachytit genderové rozdíly u cizinců, kteří v ČR mají povolení k pobytu a u cizinců v ČR ekonomicky aktivních.

Publikace je rozdělena do dvou základních oddílů:
- Prvním je část demografická zabývající se např. strukturou cizinců dle státního občanství, věku, rodinného stavu, či účelu a místa pobytu. Speciální pozornost je věnována počtům imigrujících a emigrujících osob v příslušných letech. V závěru oddílu je připojena krátká zmínka o cizincích žádajících v ČR o azyl.
- Druhá část publikace je zaměřena na cizince v ČR ekonomicky aktivní, a to se zohledněním statistik podle typu ekonomické činnosti, státního občanství, věku, okresu či například dle zařazení evidovaných cizinců do příslušných odvětví ekonomické činnosti.


Kamila Svobodová
Prohledejte celý portál www.demografie.info
Výkladový slovník odborné demografické terminologie (české, anglické i francouzské pojmy)
V případě zájmu o aktuální dění z oblasti demografie zaregistrujte vaši emailovou adresu, na kterou vám budeme zasílat novinky.
1. dubna 2005 jsme spustili do provozu nový demografický informační portál. Je určen široké laické i odborné veřejnosti. Obraťte se na nás s jakýmkoli dotazem, či připomínkou. Za všechny reakce budeme vděční. Portál obsahuje velké množství informací, používejte proto prosím vyhledávání!
Vaš redakční tým

 
 
 © 2004-2014 Hůle Daniel
+420 774 510 398
hule@demografie.info
 
  Vydavatelem portálu je občanské sdružení - Demografické informační centrum. Obsah vytváří redakční tým zdarma. Portálu je přiděleno mezinárodní registrační číslo ISSN 1801-2914.
Demografie.info využívá redakční systém OSTRWE firmy ORA. Design&layout Daniel Hůle.
Pokud není uvedeno jinak, grafy i tabulky vycházejí z datové základny Českého statistického úřadu.
OSTRWE - publikační systém ORA - programování, webdesign, hosting, PHP, MySQL DIC - Demografické informační centrum

 
 
 
Pavlík, Kalibová, Koschin, Burcin
Rychtaříková, Kučera, Roubíček
demography, demografia, demographie
populační vývoj, studia, věda, aktuárská
geografie, demografický, Langhamrová
demografie, demos, analýza, výzkum